Systém Kelbly pro lovecké účely

31.03.2013 11:29

Jako naprostou novinku představil Kelbly v roce 2010 nový lovecký systém.

Kelbly je etalonem přesnosti mezi sportovci, mnoho sportovců chtělo systém Kelbly používat i pro lovecké účely, ale nechtěli používat těžké sportovní vybavení. Zároveň není příliš etické lovit sportovní puškou a tak byl Kelbly začal s výrobou loveckých pušek.

Dnes je pro lovecké účely požadována spolehlivost, přesnost a minimální váha celého systému, proto Kelbly začal na četné žádosti spokojených uživatelů vyrábět pažby a nakonec celý systém pro lov. 

Protože lovecký systém vychází z dlouholeté koncepce a zkušeností které Kelbly získal ze svých sportovních systémů, není tak překvapením že se i v případě loveckých pušek jedná o velmi přesný systém. Zároveň díky použitým materiálům je pažba i pouzdro závěru velmi lehké, lovec tím získává velkou svobodu při výběru ráže a hlavně. Systém tak umožňuje velkou váhovou modulárnost, pro lovce v horách kteří potřebují co nejlehčí vybavení až pro lovce kteří mají raději větší váhu celého systému.

Nyní testujeme systém Kebly v ráži 6.5-284 Norma se střelama Berger VLD Hunting 140grain pro lovecké účely. Podle dosavadních zkušeností při lovu v čechách i v zahraničích jsou výsledky mnohem lepší než jsme očekávali.

 

Lovecký systém Kelbly umožňuje lov s mnohem větší přesností než je to u běžných systémů a jako bonus umožňuje i lov na větší vzdálenosti. Při lovu trofejové zvěře se velmi často stává, že ty největší trofeje jsou příliš daleko a díky svým zkušenostem i na těch nejhůře přístupných místech. Mnoha lovců tak přichází o své životní trofeje. Systém Kelbly umožňuje s ohledem na zvolenou ráži, střelbu na větší vdálenosti s precizní přesností.

Stejně jako je lovecká střelba velmi blizko sportovní střelbě je i od sebe velmi vzdálená a tak nechceme míchat sportovní a loveckou střelbu. Proto jsme pro lov vytvořili specialní web který bude jen o lovu a vybavení pro lov. Odkaz bude doplněn jakmile bude web lovu připraven.